DCA ADSM06-100 EM Brushless Cordless Angle Grinder 4" 20V Kit Set
₱7,500.00
FEATURES: Brushless motor Detachable dustproof net; Anti-restart function prevent accident start Auto stop when disc lost speed.   SPECIFICATIONS: Rated Speed 8500r/min Max. Wheel Dia. Φ100mm Hole Dia. of Wheel Φ16mm...
Add to Wishlist
People are viewing this right now
Responsive Image
Responsive Placeholder Image
Select billease during checkout.
Manufacturer_Partner
DCADCA
Description
FEATURES:
  • Brushless motor
  • Detachable dustproof net;
  • Anti-restart function prevent accident start
  • Auto stop when disc lost speed.
SPECIFICATIONS:
Rated Speed 8500r/min
Max. Wheel Dia. Φ100mm
Hole Dia. of Wheel Φ16mm
Spindle Thread M14mm
Net Weight 2.2kg
WHAT'S IN THE BOX:
1 x DCA ADSM06-100 EM Brushless Cordless Angle Grinder 20V