Lotus LTXT100DC1R 4" Diamond Cup Wheel 1X-Rim
₱301.00
Add to Wishlist
People are viewing this right now
Responsive Image
Responsive Placeholder Image
Select billease during checkout.
Manufacturer_Partner
Description
HIGHLIGHTS:
FEATURES:
  • Single-row design for fast, aggressive grinding
  •  Ideal for flat grinding and surface preparation
  •  Removes concrete imperfections, coatings, and residues
  • Extended tool life on non-abrasive surfaces
  • Suitable for dry grinding applications
►4" (100mm)
►Use Marble and Granite
►20mm arbor